Čo je vertikálne solárium a na čo slúži?

Vertikálne soláriá sú prístrojové elektrické zariadenia, ktoré sa používajú na kozmetické opaľovanie pokožky postojačky umelými zdrojmi ultrafialového žiarenia UV-A s malým podielom emisií ultrafialového žiarenia UV-B. Zdrojom UV žiarenia v soláriách sú vhodné žiarivkové trubice („lampy“) s filtrami, pomocou ktorých sa nastavuje pomer medzi UV-A a UV-B žiarením. Existuje množstvo typov a verzií vertikálnych solárií so širokou ponukou doplnkovej výbavy. Medzi najznámejšie svetové značky patrí Megasun, Ergoline, UWE, Gardasun, Ultrasun, Hapro, Qmed, Alisun, SunDash... Výhodou vertikálnych solárií je jednoduchšia údržba, sú hygienickejšie pre zákazníkov, majú menšie priestorové požiadavky pre umiestnenie.

Aké základné parametre majú opaľovacie trubice vertikálnych solárií?

Pochopiteľne, každé solárium je vybavené opaľovacími trubicami. Ich množstvo, typ, výkon a dĺžka sa môže v soláriách líšiť. Pri vertikálnych soláriách sa počet trubíc pohybuje od 26 do 60 kusov s výkonom od 100 do 230 Wattov. Ich dĺžka je od 176 cm do 200 cm. POZOR: V Európskej únii sa oficiálne nepredávajú soláriá s výkonom trubíc vyšším ako 200 Wattov! Existujú však aj soláriá s vyšším výkonom trubíc. Tie však nie sú v EÚ povolené. Poprípade, že také solárium vlastníte a potrebujete ho prerobiť na novú normu 0,3W/m2 - podľa aktuálneho, všeobecne platného zákona, nestačí vymeniť len trubice, ale aj predradníky - el.tlmiče, čo je spojené aj s vysokými výdavkami.

 

Výkon, elektrické napájanie, výška, váha, vnútorný priestor, doplnky vertikálnych solárií:

Výkon sa pohybuje od cca. 6,5 kW do 12kW. Okrem solárií na domáce použitie (napájanie na 220 Voltov), potrebujú všetky soláriá elektrické napájanie na 400 Voltov. Štandardná výška vertikálnych solárií je 230 cm. Váha sa môže pohybovať od 200 do 400 kg. Staršie soláriá majú na ochranu trubíc vo vnútri zabudované oceľové mreže, čo sa už v dnešnej dobe nepoužíva. Novšie sú vybavené špeciálnymi plexisklami v priehľadnej, alebo matnej ( mliečnej ) verzii, ktoré prepúšťajú UV žiarenie. Doplnky pre vertikálne soláriá sú rozmanité. Pokiaľ nie sú súčasťou základnej výbavy dajú sa dokúpiť - napríklad vibračné spodné plošiny na státie, špeciálne žiarivky na opaľovanie ramien, "aroma"( vôňa ), takzvaný "breeze" alebo "aquacool"( jemná vodná sprcha na osvieženie tela počas opaľovania ), rôzne hudobné systémy, elektronické predradníky - el.tlmiče na šetrenie el.energie, špeciálne osvetlenie a mnohé iné.

Ako funguje odvetrávanie vo vertikálnych soláriách?

Mnohé vertikálne soláriá majú iba jeden hlavný - centrálny ventilátor, ktorý môže mať rozmer až do 50 cm ( ak je potrebná hadica na odvádzanie vzduchu, musí mať taktiež priemer 50 cm ). Tento ventilátor sa nachádza priamo nad hlavou klienta. Prívodom čerstvého vzduchu chladí nielen klienta, ale aj stroj s trubicami. Druhou možnosťou je oveľa efektívnejší, dvojitý ventilačný systém. V tom prípade jeden ventilátor chladí klienta zvrchu, poprípade aj po bokoch a ďalší(ie), väčšinou skrytý(é) sa stará(jú) o ochladzovanie stroja a trubíc. Odvetrávacia hadica pri dvojitom ventilačnom systéme má štandardne priemer 30 cm. Pokiaľ vo Vašej prevádzke nemáte možnosť odviesť teplý vzduch priamo von, je nutné zabezpečiť aspoň dobré vetranie priestoru, inak bude ako aj priestor, tak aj stroj prehriaty a solárium sa môže samovoľne vypnúť. Ďalej hrozí, že Vám klient vo vnútri môže odpadnúť z nedostatočného prekysličenia. Spotreba vzduchu je pomerne vysoká - až do 3000 m3 za hodinu. Je taktiež dôležité vedieť, že trubice do solária potrebujú na prevádzkovanie vhodnú teplotu podľa predpisu od výrobcu. Ak sa budú prehrievať, bude znížený ich výkon a taktiež životnosť.

 

Aké sú priestorové požiadavky pre umiestnenie vertikálneho solária? Do akého priestoru ho môžem umiestniť?

Soláriá sú určené výlučne pre použitie vo vnútri budovy. Keďže soláriá sú pomerne ťažké ( vertikálne vážia do 400 kg ), je vhodné mať v prevádzke pevnú a nosnú podlahu. Musí byť umývateľná. Priestorové požiadavky pre vertikálne soláriá závisia na veľkosti stroja a požiadavkách hygieny - REGIONÁLNEHO ÚRADU VEREJNÉHO ZDRAVOTNÍCTVA! Je nutné myslieť aj na priestor po stranách solária, musí byť umiestnené tak, aby bol prístupný pre údržbu, teda servis a čistenie.

Čo Vám ponúkame?

V našej ponuke nájdete nové alebo repasované soláriá na predaj a taktiež kolagénové soláriá aj repasované soláriá. K dispozícii máme veľa druhov a značiek ako sú Megasun, Ergoline, UWE, Soltron, Hapro Luxura, Ultrasun… a mnohé iné. Všetky soláriá sú overené naším technickým servisom, aby poskytli bezpečnosť a kvalitu, sú certifikované a poskytujeme na ne záruku 1 - 4 roky. Taktiež zabezpečujeme dovoz a montáž solárií, záručný a pozáručný servis, školenie, skladovanie, náhradné diely a trubice. Aké solárium je najvhodnejšie pre Vaše štúdio? Miesto, priestor, klientela, konkurencia a ceny sú veľmi dôležité faktory pre výber.
Môžeme Vám pomôcť naplánovať a rozhodnúť sa, ktoré riešenie by bolo pre Vás to najlepšie!

 

Našu aktuálnu ponuku nájdete na stránkach :

nové megaSun soláriá repasované soláriá