Čo je kolagénové solárium a kolagénová fototerapia, na čo slúži?

Kolagénové soláriá sú prístrojové elektrické zariadenia, ktoré sa používajú na kozmetické omladzovanie, regeneráciu a revitalizáciu pokožky červeným svetlom poležiačky alebo postojačky - (podľa typu kolagénového solária). Existuje množstvo typov a verzií kolagénových solárií so širokou ponukou doplnkovej výbavy. Medzi najznámejšie svetové značky patrí Megasun, Ergoline, UWE, Ultrasun, Hapro, Qmed, Alisun a iné...Kolagénová fototerapia je založená na princípe prieniku viditeľného červeného svetla s vlnovou dĺžkou cca 633nm, ktoré prijímajú fibroblasty a tie podnecujú vnútrobunkový prenos energie. Tento proces zvyšuje bunkovú látkovú výmenu a tým intenzívnejšiu tvorbu nového, telu vlastného kolagénu a elastínu čo nazývame aj „Foto-biostimulácia“. Pri takejto terapii kolagénovými lampami sa teda nejedná ani o UVA ani o UVB žiarenie, takže kolagénové solárium (inak nazývané "kolagenárium" alebo "kolárium") NEOPAĽUJE a teda nepoškodzuje pokožku! Táto pohodlná, bezbolestná a relaxačne pôsobiaca terapia je určená pre každého bez ohľadu na vek, pohlavie, typ a zafarbenie pokožky. Nepredstavuje žiadne riziká pre ľudský organizmus.(V mimoriadnych prípadoch je použitie kolagénových lámp potrebné zvážiť resp. konzultovať s lekárom, ak ste citlivý/á na svetlo alebo užívate lieky, ktoré vyvolávajú precitlivenosť na svetlo.) Bunky tela sa pôsobením kolagénových lámp regenerujú rýchlejšie, zlepšuje sa príjem kyslíka v pokožke a tým je podporená v detoxikácii. Kolagénová terapia viaže a zadržiava vodu v pokožke, čím zabraňuje dehydratácii a tým aj predčasnému starnutiu kože, podporuje taktiež prekrvenie a reparuje elastínové vlákna v tkanive, aby pleť zostala napnutá. Kolagenová štruktúra zosilnie, čo bezprostredne ovplyvní spevnenie a napnutie pokožky. Vyplnia sa jemné i hlbšie vrásky, hlavne v oblasti tváre, čím sa zmiernia prirodzené známky starnutia. Ďalej sa zmierňujú pigmentové škvrny, zlepší sa farba a textúra pleti vďaka čomu pôsobí žiarivejšie a zdravšie. Koža tiež získa späť svoju pevnosť a pružnosť, čo je základným predpokladom boja proti celulitíde. Zatiaľ čo bežná kozmetická starostlivosť skrášľuje predovšetkým povrch pokožky, pri kolagénovej terapii sa tkanivo kože spevňuje a regeneruje prirodzeným spôsobom samo zvnútra. Keďže kolagénové ošetrenie zvyšuje aj priepustnosť pokožky, kombinácia kolagénovej terapie s kozmetickými produktmi môže pôsobiť obzvlášť účinne a tak môžete dosiahnuť mimoriadne pôsobivé výsledky v redukcii príznakov starnutia.

 

Kolagén všeobecne:

Kolagén – je skleroproteín, mimobunková, vo vode nerozpustná bielkovina, ktorá hrá veľmi dôležitú úlohu v našom tele, pretože je základom spojivových tkanív. Tvorí 25 – 30 % všetkých proteínov v tele cicavcov a je zložkou medzibunkovej hmoty v podobe kolagénových vláken. Kolagén s červeným svetlom stimuluje naše bunky k produkcii telu vlastného kolagénu a elastínu.

 

Aké základné parametre majú kolagénové soláriá a ich kolagénové trubice?

Kolagénové soláriá sa vyrábajú ako aj horizontálne, tak aj vertikálne. Niektoré z nich sú vyrábané ako čisto kolagénové, iné majú vo výbave aj UV trubice. Technické parametre, rozmery, váha, ventilačný systém vnútorný priestor, doplnky a priestorové požiadavky pre umiestnenie kolagénových solárií sa prakticky vôbec nelíšia od bežných vertikálnych alebo horizontálnych solárií určených pre opaľovanie pokožky - /viac informácií o tech. parametroch sa dočítate na našej stránke v položkách "HORIZONTÁLNE SOLÁRIÁ" a "VERTIKÁLNE SOLÁRIÁ"/ avšak rozdiel je len v ich trubiciach. Kolagénové trubice na rozdiel od štandartných trubíc do solária neopaľujú, lebo neprodukujú žiadne UVA alebo UVB žiarenie, ale červené svetlo o vlnovej dĺžke v rozmedzí od 600 do 760nm. Ich množstvo, výkon a dĺžka sa môže v kolagénových soláriách líšiť podľa typu stroja. Pri vertikálnych a horizontálnych kolagénových soláriách ("koláriách") sa počet trubíc pohybuje zväčša od 24 do 60 kusov s výkonom od 100 do 180 Wattov. Ich dĺžka je rovnaká ako pri štandardných trubiciach - od 176 cm do 200 cm. Existujú aj menšie špeciálne zariadenia s nižším počtom trubíc a taktiež stolové zariadenia pre kolagénovú terapiu tváre a dekoltu vo verzii pre domáce použitie s el. napájaním na 220 Voltov.

 

Ako pripraviť pokožku na terapiu červeným svetlom za pomoci kolagénových lámp?

Kedy sú viditeľné prvé výsledky, ako udržiavať dosiahnuté výsledky?

Omladzujúci efekt závisí od viacerých faktorov ako je napríklad vek, súčasný stav pokožky a takisto aj od počtu a výkonu kolagénových trubíc v prístroji. Reakcie pokožky sú individuálne. Výskum však ukázal, že mnoho ľudí potvrdilo viditeľné výsledky vrátane zlepšeného odtieňa pleti, zmenšenia pórov a zníženia výskytu stareckých škvŕn počas prvých 30-60 dní pri pravidelných návštevách. Za pravidelné navštevovanie sa považuje 8 - 12 aplikácií po 20 minút v období 4 - 6 týždňov. Pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov je potrebné kolagénovú terapiu pravidelne absolvovať po dobu zhruba 12 týždňov, vhodná je aj doplnková starostlivosť o pleť a telo. Zachovanie výsledkov dosiahnete prostredníctvom 2 - 4 sedení za mesiac v kombinácii so správnou starostlivosťou o pokožku.

 

Aké výsledky možno očakávať od pravidelnej terapie červeným svetlom za pomoci kolagénových lámp?

Stimuláciu tvorby telu vlastného kolagénu a elastínu
Zlepšenie pevnosti a pružnosti pokožky na celom tele
Zlepšenie farby a textúry pleti
Zmiernenie pigmentových škvŕn
Zjemnenie pórov pokožky
Podporu prekrvenia pleti
Napnutie pokožky
Redukciu vrások
Redukciu strií
Redukciu celulitídy
Redukciu červených žiliek
Rýchlejšiu regeneráciu a úľavu pri bolestiach svalov
Znížené riziko avulzných zlomenín
Zlepšenie flexibility kĺbov, šliach a väzív
Zlepšenie priepustnosti pokožky pre aplikáciu kozmetiky

 

Pravidelná kolagénová terapia

- Zvyšuje odolnosť proti stresu životného prostredia a súvisiac
- Detoxikuje pokožku a podporuje obnovu buniek
- Zvyšuje kyslík a vlhkosť v pokožke
- Znižuje pigmentové a starecké škvrny
- Znižuje opuchy a tmavé kruhy okolo očí
- Vyhladzuje jemné linky a vrásky na tvári
- Výrazne znižuje tvorbu vrások na tvári a dekolte
- Dopĺňa kolagén a elastín v spojivovom tkanive
- Viditeľne napína pokožku na celom tele
- Efektívne bojuje proti starnutiu pokožky

 

Čo Vám ponúka naša firma?

V našej ponuke nájdete nové alebo repasované soláriá na predaj a taktiež kolagénové soláriá aj repasované soláriá. K dispozícii máme veľa druhov a značiek ako sú Megasun, Ergoline, UWE, Soltron, Hapro Luxura, Ultrasun… a mnohé iné.
Všetky soláriá sú overené naším technickým servisom, aby poskytli bezpečnosť a kvalitu, sú certifikované a poskytujeme na ne záruku 1 - 4 roky. Taktiež zabezpečujeme dovoz a montáž solárií, záručný a pozáručný servis, školenie, skladovanie, náhradné diely a trubice. Aké solárium je najvhodnejšie pre Vaše štúdio? Miesto, priestor, klientela, konkurencia a ceny sú veľmi dôležité faktory pre výber. Môžeme Vám pomôcť naplánovať a rozhodnúť sa, ktoré riešenie by bolo pre Vás to najlepšie!

 

Našu aktuálnu ponuku nájdete na stránkach :

nové megaSun soláriá repasované soláriá