Chcem otvoriť solárko. Čo k tomu potrebujem? Aký postup mám zvoliť?

Chcete otvoriť opaľovacie štúdio a neviete ako začať a ako postupovať? Prečítajte si náš článok, kde možno nájdete odpovede na Vaše otázky.

V nasledujúcich pár bodoch sme zhrnuli najjednoduchší základný postup ako zriadiť solárium alebo solárne štúdio. Samozrejme poradie krokov záleží od Vašich špecifických okolností a môžete to prispôsobiť ako Vám to vyhovuje. Je však potrebné všetky vykonať.

1. Ako prvé by sme každému odporúčali navštíviť príslušný RÚVZ vo vašom meste, teda ísť na “hygienu” s tým, že plánujete otvoriť opaľovacie štúdio. Na úrade Vám poskytnú všetky potrebné informácie, čo k tomu treba a povedia Vám požiadavky, ktoré musíte spĺňať.

2. Založte si živnosť alebo firmu ( ak ju ešte nemáte ).

3. Vyberte si solárium alebo soláriá, ktoré Vás zaujali a nechajte si poradiť odborníkom našej firmy, aby ste si vybrali vhodné soláriá, ktoré spĺňajú všetky potrebné technické normy. Náš technik Vás poučí o výbave solária, jeho rozmeroch, upozorní na všetky jeho technické požiadavky ako napr. elektrické napájanie, pripojenie na vzduchotechniku, priestorové požiadavky pre umiestnenie atď.

4. Keď máte k dispozícii technické požiadavky zo strany solária a požiadavky RÚVZ na zriadenie, môžete začať s výberom vhodných priestorov, v ktorých bude realizácia možná. ( Pokiaľ už nejaké priestory nemáte. ) Pokiaľ si nie ste istý tým, či je možné vykonať potrebnú úpravu priestorov pre umiestnenie solária/solárií a inštaláciu elektrických rozvodov, odporúčame osobnú konzultáciu s odbornými firmami v danej oblasti ešte pred tým, že podpíšete nájomnú zmluvu alebo sa pustíte do prerábok. (Teda konzultácia s elektrikárom, vzduchotechnikom. )

5. Po tom ako si zabezpečíte priestory pre opaľovacie štúdio, môžete začať s úpravami. Prerábku priestorov odporúčame prekonzultovať s nami, aby sa dali dohodnúť detaily ohľadom umiestnenia el.zástrčiek, káblov, a výfukových hadíc zo solária…

(V určitých pripadoch je potrebné doviesť a inštlovať solárium/soláriá ešte pred ukončením prerábky, pretože priestor do kabínky solária môže byť neskôr obmedzený.)

6. Po úspešnej príprave priestorov sa môže solárium/soláriá doviesť, namontovať a uviesť do prevádzky. V tomto kroku absolvujete aj školenie od nášho technika pre obsluhu a údržbu solária/solárií a dostanete k nemu/nim všetky potrebné doklady a certifikáty.

7. Pokiaľ je solárium/ sú soláriá konečne na mieste a funkčné, je potrebné, aby ste si čím skôr objednali meranie UV žiarenia na RÚVZ. Kontakt na kompetentné oddelenie Vám poskytne príslušný RÚVZ vo Vašom meste.

8. Ak už máte všetky potrebné náležitosti vybavené a doklady pripravené, môžete požiadať o povolenie na prevádzku na Vašom miestnom RÚVZ. Keď Vám z úradu príde rozhodnutie ( schválenie ), môžete začať prevádzkovať Vaše solárium.

Ďalšie užitočné rady a upozornenia:

1. Urobte si predbežnú kalkuláciu výdavkov a spočítajte si rentabilitu, aby ste mali prehľad o Vašich financiách.

2. Všetky potrebné prerábky a vybavovačky sa môžu naťahovať aj niekoľko mesiacov. Preto si naplánujte na to dosť času.

3. Úrady potrebujú taktiež určitý čas, kým Vám poskytnú vyjadrenie, či vystavia rozhodnutie.

4. Začnite včas s marketingom a prípravou reklamy.

5. Myslite na finančné rezervy.

Pokiaľ máte ďalšie otázky ohľadom zriadenia solária, neváhajte nás kontaktovať. Radi Vám poradíme a zodpovieme na Vaše otázky.